Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RAYALI SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

RAYALI SRL (CUI 36765322) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016002114168 și are sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (cod CAEN 4712). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 183.142 RON, un profit net de 35.381 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 51,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36765322
Nr. ORC
J2016002114168
EUID
ROONRC.J2016002114168
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea 4 Brestei 98 B, Mun. Craiova Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
183.142 RON
2025▲ 51,3%
Rezultat net
35.381 RON
2025▲ 566,4%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4712 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (11) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (11)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Surse: MFinanțe (2016–2019, 2022–2025) și ANAF (2020–2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 183.142 35.381 82.852 — 75.791 -7.061 1
2024 121.024 5.309 104.713 — 62.271 -42.442 1
2023 149.317 2.541 122.919 — 75.168 -47.751 2
2022 157.365 588 101.825 — 51.533 -50.292 3
2021 155.260 12.716 92.600 0 41.720 -50.880 3
2020 127.204 -5.965 95.158 0 31.562 -63.596 3
2019 131.629 -29.693 96.963 343 38.990 -57.630 3
2018 102.650 -8.863 88.975 378 60.660 -27.937 2
2017 71.529 -19.260 117.720 378 98.268 -19.074 2
2016 — -14 51.360 490 51.056 186 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
109,32% (2024: 168,16%)
Datorii / Total active (total active: 75.791 RON)
Solvabilitate generală
0,91 (2024: 0,59)
Total active / Datorii (total active: 75.791 RON)
Autonomie financiară
-9,32% (2024: -68,16%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 75.791 RON)
Rentabilitate active (ROA)
46,68% (2024: 8,53%)
Profit net / Total active (total active: 75.791 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
19,32% (2024: 4,39%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RAYALI SRL

Reprezentantul firmei este: CRĂCIUN AURA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.08.2026 Cod CAEN principal 4719 4712 ANAF