Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DANY MEGA CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

DANY MEGA CONSTRUCT SRL (CUI 36795803) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J2016002532229 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (cod CAEN 7732). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.834 RON, o pierdere netă de 57.239 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 93,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36795803
Nr. ORC
J2016002532229
EUID
ROONRC.J2016002532229
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Grădinari 14, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
3.834 RON
2025▼ 93,8%
Rezultat net
-57.239 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Secțiunea O · Diviziunea 77 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7732 — Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 3.834 -57.239 43.622 — 5.305 -38.317 1
2024 62.152 386 32.643 0 51.565 18.922 1
2023 15.000 5.346 7.515 0 26.531 19.016 0
2022 0 0 0 0 13.670 13.670 0
2021 0 -600 0 — 13.670 13.670 —
2020 0 -125 0 — 14.270 14.270 0
2019 7.700 4.927 0 0 14.395 14.395 0
2018 0 -625 0 336 9.132 9.468 0
2017 55.190 213 7.691 336 17.448 10.093 1
2016 — -120 0 504 9.376 9.880 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
822,28% (2024: 63,3%)
Datorii / Total active (total active: 5.305 RON)
Solvabilitate generală
0,12 (2024: 1,58)
Total active / Datorii (total active: 5.305 RON)
Autonomie financiară
-722,28% (2024: 36,7%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 5.305 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-1.078,96% (2024: 0,75%)
Profit net / Total active (total active: 5.305 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: 2,04%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-1.492,93% (2024: 0,62%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DANY MEGA CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: GHEORGHICĂ DANIEL IONUŢ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025