Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TAVARI SPEED SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

TAVARI SPEED SRL (CUI 36828650) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J26/1559/2016 și are sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 20.800 RON și un profit net de 952 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 108,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36828650
Nr. ORC
J26/1559/2016
EUID
ROONRC.J26/1559/2016
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Vasile Lucaciu 4, Mun. Târgu Mureş Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
20.800 RON
2025▲ 108,0%
Rezultat net
952 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4941 Transporturi rutiere de mărfuri

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (4)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 20.800 952 928 45.000 30.100 74.172 —
2024 10.000 -74.372 18.797 45.000 47.017 73.220 —
2023 218.623 127.775 52.253 51.000 148.845 147.592 —
2022 67.755 39.188 1.441 514 56.614 55.687 —
2021 26.660 16.099 799 514 16.784 16.499 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
1,24% (2024: 20,43%)
Datorii / Total active (total active: 75.100 RON)
Solvabilitate generală
— (2024: 4,9)
Total active / Datorii (total active: 75.100 RON)
Autonomie financiară
98,76% (2024: 79,57%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 75.100 RON)
Rentabilitate active (ROA)
1,27% (2024: -80,82%)
Profit net / Total active (total active: 75.100 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
1,28% (2024: -101,57%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,58% (2024: -743,72%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TAVARI SPEED SRL

Reprezentantul firmei este: BACIU SEBASTIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025