Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ASSA SOFTCONS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

ASSA SOFTCONS S.R.L. (CUI 36849610) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J29/2175/2016 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) — cod CAEN 6201, nomenclatorul CAEN Rev.2. În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 24.167 RON și un profit net de 23.096 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 44,8% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36849610
Nr. ORC
J29/2175/2016
EUID
ROONRC.J29/2175/2016
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Londra 14, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
24.167 RON
2019▼ 44,8%
Rezultat net
23.096 RON
2019▼ 44,7%
Angajați
0
2019

Activitate

CAEN principal
6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Secțiunea J · Diviziunea 62 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2019 divergent
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

În bilanțul pe 2019, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6201 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (11) · CAEN Rev.2 · 5 diviziuni
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (3)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (2)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Surse: MFinanțe (2017–2018, 2020–2025) și ANAF (2019). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 2.204 — 68.859 66.655 —
2024 — 0 2.204 — 68.859 66.655 —
2023 — 0 2.205 — 68.860 66.655 —
2022 — 0 2.204 — 68.859 66.655 —
2021 — 0 2.204 — 68.859 66.655 —
2020 — 0 2.205 — 68.860 66.655 —
2019 24.167 23.096 2.204 0 68.859 66.655 0
2018 43.800 41.797 1.479 — 45.038 43.559 —
2017 2.000 1.940 60 — 2.000 1.940 —

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
3,2% (2018: 3,28%)
Datorii / Total active (total active: 68.859 RON)
Solvabilitate generală
31,24 (2018: 30,45)
Total active / Datorii (total active: 68.859 RON)
Autonomie financiară
96,8% (2018: 96,72%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 68.859 RON)
Rentabilitate active (ROA)
33,54% (2018: 92,8%)
Profit net / Total active (total active: 68.859 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
34,65% (2018: 95,95%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
95,57% (2018: 95,43%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ASSA SOFTCONS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: OPREA SORINEL-VASILE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019