Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DAV ACCESS GROUP SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

DAV ACCESS GROUP SRL (CUI 36851261) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J40/16568/2016 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.250 RON și un profit net de 1.605 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 97,0% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36851261
Nr. ORC
J40/16568/2016
EUID
ROONRC.J40/16568/2016
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Retortei 15, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
2.250 RON
2023▼ 97,0% față de 2020
Rezultat net
1.605 RON
2023▼ 93,9% față de 2020
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2023 divergent
4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții

În bilanțul pe 2023, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (13) · CAEN Rev.2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025, fără 2018. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -358 2.983 238 28.100 25.355 —
2024 — -358 3.271 596 28.388 25.713 —
2023 2.250 1.605 3.271 953 28.389 26.071 —
2022 — 0 2.982 1.311 26.138 24.467 —
2021 — -15.464 2.983 1.669 25.938 24.624 —
2020 75.242 26.472 7.277 2.026 45.339 40.088 —
2019 11.500 5.944 6.244 2.384 17.476 13.616 —
2017 23.618 19.733 4.419 3.100 21.052 19.733 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2020)
Grad de îndatorare
11,15% (2020: 15,36%)
Datorii / Total active (total active: 29.342 RON)
Solvabilitate generală
8,97 (2020: 6,51)
Total active / Datorii (total active: 29.342 RON)
Autonomie financiară
88,85% (2020: 84,64%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 29.342 RON)
Rentabilitate active (ROA)
5,47% (2020: 55,89%)
Profit net / Total active (total active: 29.342 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
6,16% (2020: 66,03%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
71,33% (2020: 35,18%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DAV ACCESS GROUP SRL

Reprezentantul firmei este: COSTACHE VIOREL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023