Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

INTENSEC RO S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

INTENSEC RO S.R.L. (CUI 36918540) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017019455402 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice (cod CAEN 7499). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 402.362 RON, un profit net de 4.196 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 29,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
36918540
Nr. ORC
J2017019455402
EUID
ROONRC.J2017019455402
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Drm. Nisipoasa 46-52, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
402.362 RON
2025▼ 29,1%
Rezultat net
4.196 RON
2025▼ 96,7%
Angajați
3
2025▲ 50,0%

Activitate

CAEN principal
7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Secțiunea N · Diviziunea 74 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (7499 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (12) · 8 diviziuni
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Diviziunea 61 · Telecomunicații (3)
  • 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
  • 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
  • 6190 Alte activități de telecomunicații
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (1)
  • 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului (CAEN Rev.2)
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN Rev.2)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 402.362 4.196 184.115 138.414 66.913 25.137 3
2024 567.513 128.680 137.424 132.968 152.701 149.621 2
2023 455.050 -64.952 67.676 28.473 59.772 20.941 3
2022 508.477 132.579 15.674 23.635 216.399 215.891 3
2021 356.974 139.748 66.556 13.021 347.522 290.499 3
2020 298.112 133.262 98.638 11.479 237.539 150.751 3
2019 229.952 -57.975 130.037 8.417 139.002 17.489 2
2018 370.488 16.333 116.089 10.677 180.718 75.464 1
2017 303.806 58.730 113.785 11.565 161.150 58.930 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
89,67% (2024: 48,11%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,12 (2024: 2,08)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
12,24% (2024: 52,38%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
2,04% (2024: 45,05%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
16,69% (2024: 86%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
1,04% (2024: 22,67%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre INTENSEC RO S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MIHĂESCU IULIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
26.07.2026 Cod CAEN principal 7490 7499 ANAF
26.07.2026 Număr de înmatriculare J40/19455/2017 J2017019455402 ANAF