Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VIRMAX GRAFIX S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

VIRMAX GRAFIX S.R.L. (CUI 36973730) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2019013204400 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 344.742 RON și un profit net de 37.244 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 41,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36973730
Nr. ORC
J2019013204400
EUID
ROONRC.J2019013204400
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Pucheni 73A-73B, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
344.742 RON
2025▲ 41,2%
Rezultat net
37.244 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (4) · 4 diviziuni
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 60 · Activități de difuzare și transmitere de programe (1)
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (1)
  • 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
  • 6312 Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
  • 6391 Activități ale agențiilor de știri (CAEN Rev.2)
  • 9003 Activități de creație artistică (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 344.742 37.244 11.320 34.400 54.154 77.234 —
2024 244.120 -2.723 4.925 27.807 41.108 63.990 1
2023 149.566 -13.951 10.441 30.623 56.532 76.714 2
2022 87.337 25.464 1.164 30.000 71.829 100.665 —
2021 76.073 63.938 1.234 — 76.435 75.201 0
2020 87.230 47.563 2.570 — 52.366 49.796 1
2019 41.277 32.595 1.826 — 57.970 56.144 —
2018 40.800 36.550 931 — 48.180 47.249 —
2017 36.800 32.999 606 — 33.805 33.199 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
12,78% (2024: 7,15%)
Datorii / Total active (total active: 88.554 RON)
Solvabilitate generală
7,82 (2024: 13,99)
Total active / Datorii (total active: 88.554 RON)
Autonomie financiară
87,22% (2024: 92,85%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 88.554 RON)
Rentabilitate active (ROA)
42,06% (2024: -3,95%)
Profit net / Total active (total active: 88.554 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
48,22% (2024: -4,26%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
10,8% (2024: -1,12%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VIRMAX GRAFIX S.R.L.

Reprezentantul firmei este: PENCIU MARIUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025