Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

NEXIS HR SOLUTIONS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

NEXIS HR SOLUTIONS S.R.L. (CUI 37015914) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017001305407 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane (cod CAEN 7820). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.500 RON și o pierdere netă de 3.241 RON. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (0,0%).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37015914
Nr. ORC
J2017001305407
EUID
ROONRC.J2017001305407
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Înclinată 119, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
2.500 RON
2025– 0,0%
Rezultat net
-3.241 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Secțiunea O · Diviziunea 78 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7820 — Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (10) · 6 diviziuni
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (1)
  • 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (2)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
  • 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Surse: MFinanțe (2017–2020, 2022–2025) și ANAF (2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 2.500 -3.241 6.000 5.873 11.581 11.454 —
2024 2.500 -4.651 7.006 10.621 11.080 14.695 —
2023 17.586 11.677 7.550 1.050 25.846 19.346 —
2022 6.430 -634 1.190 1.949 6.910 7.669 —
2021 5.950 -3.542 515 3.623 5.194 8.302 0
2020 15.820 5.379 23 2.631 9.236 11.844 —
2019 2.800 -2.812 0 4.488 1.978 6.466 —
2018 9.135 4.663 116 — 9.393 9.277 —
2017 6.856 4.414 28 — 4.642 4.614 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
34,38% (2024: 32,28%)
Datorii / Total active (total active: 17.454 RON)
Solvabilitate generală
2,91 (2024: 3,1)
Total active / Datorii (total active: 17.454 RON)
Autonomie financiară
65,62% (2024: 67,72%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 17.454 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-18,57% (2024: -21,43%)
Profit net / Total active (total active: 17.454 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-28,3% (2024: -31,65%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-129,64% (2024: -186,04%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2024-2025

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre NEXIS HR SOLUTIONS S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: MIHALCEA GHEORGHE (administrator), MIHALCEA ALEXANDRU (administrator), BURADA TIBERIU-TRAIAN (administrator), TĂNASE GABRIELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
12.09.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 09.02.2017 Transfer (sosire) din 12.08.2026 ANAF
12.09.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
12.09.2026 Data stării juridice 09.02.2017 12.08.2026 ANAF
12.09.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice ANAF
12.09.2026 Cod CAEN principal 8559 7820 ANAF
12.09.2026 Număr de înmatriculare J40/1305/2017 J2017001305407 ANAF