Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RAVIC TECH SOLUTIONS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 04.11.2026 (ANAF)

RAVIC TECH SOLUTIONS S.R.L. (CUI 37114365) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017000725233 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Lucrări de instalații electrice (cod CAEN 4321). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 89.454 RON și un profit net de 48.561 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 24,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37114365
Nr. ORC
J2017000725233
EUID
ROONRC.J2017000725233
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Vintilă Mihăilescu 15, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
89.454 RON
2025▼ 24,6%
Rezultat net
48.561 RON
2025▲ 1.122,3%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4321 Lucrări de instalații electrice
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4321 Lucrări de instalații electrice

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (11) · 9 diviziuni
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 89.454 48.561 5.873 — 53.155 48.880 —
2024 118.621 3.973 308 294 40.610 40.596 —
2023 243.805 71.373 15.938 1.177 105.662 90.971 —
2022 72.210 19.266 1.220 2.060 47.298 50.902 —
2021 94.556 38.039 9.393 — 40.050 31.636 —
2020 57.379 10.534 18.914 224 12.287 -6.403 —
2019 44.059 3.699 19.982 224 2.821 -16.937 —
2018 50.824 619 27.047 224 6.186 -20.637 —
2017 10.759 -21.456 21.282 26 — -21.256 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
11,05% (2024: 0,75%)
Datorii / Total active (total active: 53.155 RON)
Solvabilitate generală
9,05
Total active / Datorii (total active: 53.155 RON)
Autonomie financiară
91,96% (2024: 99,25%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 53.155 RON)
Rentabilitate active (ROA)
91,36% (2024: 9,71%)
Profit net / Total active (total active: 53.155 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,35% (2024: 9,79%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
54,29% (2024: 3,35%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RAVIC TECH SOLUTIONS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: RUŢA ELENA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025