Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VISION DRIVE SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

VISION DRIVE SRL (CUI 37165296) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J40/2847/2017 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 36.191 RON și un profit net de 11.590 RON. Cifra de afaceri e de 5,2 ori mai mare decât în 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37165296
Nr. ORC
J40/2847/2017
EUID
ROONRC.J40/2847/2017
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Trapezului 7, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
36.191 RON
2025▲ 419,0%
Rezultat net
11.590 RON
2025▲ 115,4%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4933 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (1) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei
  • 4932 Transporturi cu taxiuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025, fără 2021. Surse: MFinanțe (2017–2020, 2024–2025) și ANAF (2022–2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 36.191 11.590 7.462 1.667 20.277 14.482 —
2024 6.973 5.381 4.334 2.500 204.726 202.892 —
2023 0 0 8.274 0 205.585 197.311 0
2022 0 -6.912 8.274 0 205.585 197.311 0
2020 50.614 34.144 7.933 21.014 194.237 207.318 —
2019 83.834 97.094 6.414 35.116 144.472 173.174 —
2018 82.705 73.484 12.106 1.389 86.797 76.080 —
2017 — 2.596 9.627 2.223 10.000 2.596 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
34% (2024: 2,09%)
Datorii / Total active (total active: 21.944 RON)
Solvabilitate generală
2,94 (2024: 47,81)
Total active / Datorii (total active: 21.944 RON)
Autonomie financiară
66% (2024: 97,91%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 21.944 RON)
Rentabilitate active (ROA)
52,82% (2024: 2,6%)
Profit net / Total active (total active: 21.944 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
80,03% (2024: 2,65%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
32,02% (2024: 77,17%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VISION DRIVE SRL

Reprezentantul firmei este: ALEXANDRU ȘTEFAN-GABRIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
28.10.2026 Cod CAEN principal 4932 4933 ANAF