Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SMART & EFFICIENT CONSULTING S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

SMART & EFFICIENT CONSULTING S.R.L. (CUI 37168691) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017000445298 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Activități de consultanță în afaceri și management (cod CAEN 7020). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 315.800 RON și un profit net de 76.155 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 57,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
37168691
Nr. ORC
J2017000445298
EUID
ROONRC.J2017000445298
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Aleea Iezerului 2, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
315.800 RON
2025▼ 57,8%
Rezultat net
76.155 RON
2025▼ 86,6%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Secțiunea N · Diviziunea 70 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7020 Activități de consultanță în afaceri și management

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (24) · 7 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Surse: MFinanțe (2017–2021, 2023–2025) și ANAF (2022). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 315.800 76.155 290.663 259.953 107.105 76.395 —
2024 748.445 570.086 299.593 345.141 477.185 522.733 —
2023 15.000 359 77.216 0 29.863 -47.353 —
2022 0 -9.284 78.146 19.935 10.499 -47.712 0
2021 — -6.585 92.262 27.092 26.742 -38.428 —
2020 — 0 32.922 — 1.079 -31.843 —
2019 — 0 32.922 — 1.079 -31.843 —
2018 — -12.593 32.922 — 1.079 -31.843 1
2017 — -19.450 20.376 — 1.126 -19.250 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
79,19% (2024: 36,43%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,26 (2024: 2,74)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
20,81% (2024: 63,57%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
20,75% (2024: 69,33%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,69% (2024: 109,06%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
24,11% (2024: 76,17%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SMART & EFFICIENT CONSULTING S.R.L.

Reprezentantul firmei este: SIMION RALUCA RUXANDRA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025