Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EPODEX CONSTRUCT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

EPODEX CONSTRUCT S.R.L. (CUI 37180717) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2021003937405 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.200 RON și o pierdere netă de 172 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 16,9% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
37180717
Nr. ORC
J2021003937405
EUID
ROONRC.J2021003937405
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. PRISACA DORNEI 2, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
5.200 RON
2024▼ 16,9%
Rezultat net
-172 RON
2024
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
0129 Cultivarea altor plante permanente

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (19) · 3 diviziuni
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 10 · Industria alimentară (1)
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -179 1.470 — 3.144 1.674 —
2024 5.200 -172 2.057 — 3.910 1.853 —
2023 6.257 2.910 4.033 — 6.058 2.025 —
2022 — -4 1.099 — 215 -884 —
2021 — -368 1.099 4 215 -880 —
2020 — -18 1.100 22 565 -513 —
2019 — -218 1.200 40 665 -495 —
2018 — -18 145 58 210 123 —
2017 — -59 145 76 210 141 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
52,61% (2023: 66,57%)
Datorii / Total active (total active: 3.910 RON)
Solvabilitate generală
1,9 (2023: 1,5)
Total active / Datorii (total active: 3.910 RON)
Autonomie financiară
47,39% (2023: 33,43%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 3.910 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-4,4% (2023: 48,04%)
Profit net / Total active (total active: 3.910 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-9,28% (2023: 143,7%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-3,31% (2023: 46,51%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EPODEX CONSTRUCT S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: IACOB GEANINA-CARMEN (administrator), CODREANU EUGEN NEI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
29.07.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF