Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

STANCU RAZVAN EXPEDITII SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 09.10.2026 (ANAF)

STANCU RAZVAN EXPEDITII SRL (CUI 37193776) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017000719359 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Alte transporturi terestre de călători (cod CAEN 4939). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 174.219 RON, un profit net de 31.394 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 23,2% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
37193776
Nr. ORC
J2017000719359
EUID
ROONRC.J2017000719359
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Daniel Constantin 3/A, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
174.219 RON
2023▲ 23,2%
Rezultat net
31.394 RON
2023
Angajați
1
2023– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023 divergent
5320 Alte activități poștale și de curier

În bilanțul pe 2023, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a.). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2023. Surse: MFinanțe (2017–2021) și ANAF (2022–2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2023 174.219 31.394 64.526 0 52.881 -11.645 1
2022 141.415 -3.575 104.075 0 61.036 -43.039 1
2021 98.793 -6.934 80.017 — 40.552 -39.465 —
2020 105.434 -3.794 60.967 — 28.436 -32.531 1
2019 131.512 -11.274 51.874 — 23.138 -28.736 2
2018 136.842 -11.437 39.026 — 21.564 -17.462 2
2017 46.834 -6.225 10.927 99 4.803 -6.025 1

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
122,02% (2022: 170,51%)
Datorii / Total active (total active: 52.881 RON)
Solvabilitate generală
0,82 (2022: 0,59)
Total active / Datorii (total active: 52.881 RON)
Autonomie financiară
-22,02% (2022: -70,51%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 52.881 RON)
Rentabilitate active (ROA)
59,37% (2022: -5,86%)
Profit net / Total active (total active: 52.881 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
18,02% (2022: -2,53%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre STANCU RAZVAN EXPEDITII SRL

Reprezentanții firmei sunt: STANCU ANDRA (administrator), STANCU RĂZVAN COSMIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023