Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GENERALMONTAJ C.M. SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 09.10.2026 (ANAF)

GENERALMONTAJ C.M. SRL (CUI 37211872) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J16/511/2017 și are sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (cod CAEN 4674, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 110.528 RON și un profit net de 91.723 RON.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37211872
Nr. ORC
J16/511/2017
EUID
ROONRC.J16/511/2017
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Mareşal Alexandru Averescu 8, Mun. Craiova Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
110.528 RON
2023
Rezultat net
91.723 RON
2023
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2023
4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (6) · CAEN Rev.2 · 3 diviziuni
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025, fără 2018. Surse: MFinanțe (2017, 2019, 2021–2025) și ANAF (2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 3.614 27.819 316 32.120 4.617 —
2024 — -1.451 2.099 490 281.293 279.684 —
2023 110.528 91.723 11.364 — 292.499 281.135 —
2022 — 0 2.700 — 193.350 190.650 —
2021 — 3.468 2.700 — 193.350 190.650 —
2020 0 -14 2.700 0 189.882 187.182 0
2019 0 2.339 2.700 14 189.882 187.196 0
2017 149.526 144.159 4.626 89 148.896 144.359 1

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2020)
Grad de îndatorare
3,89% (2020: 1,42%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
25,74 (2020: 70,33)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
96,11% (2020: 98,58%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
31,36% (2020: -0,01%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
32,63% (2020: -0,01%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
82,99%
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GENERALMONTAJ C.M. SRL

Reprezentantul firmei este: BARBU THEODOR-MARIUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023