Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TAVI GARAJ 2017 SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

TAVI GARAJ 2017 SRL (CUI 37222553) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017000540081 și are sediul în Ghimbav, județul Brașov. Activitatea principală: Repararea și întreținerea autovehiculelor (cod CAEN 9531). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 163.671 RON, un profit net de 49.458 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 95,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37222553
Nr. ORC
J2017000540081
EUID
ROONRC.J2017000540081
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Nouă 22, Sat Ghimbav Orş. Ghimbav Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
163.671 RON
2025▲ 95,3%
Rezultat net
49.458 RON
2025
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Secțiunea T · Diviziunea 95 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (9531 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (28) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 12 diviziuni
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (3)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (4)
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (2)
  • 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
  • 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8292 Activități de ambalare
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 163.671 49.458 18.552 — 141.001 122.449 2
2024 83.820 -23.800 11.066 — 84.033 72.967 2
2023 62.890 -29.572 11.682 — 128.448 116.766 1
2022 80.323 57.305 4.737 — 151.075 146.338 1
2021 71.675 50.593 1.326 — 120.360 119.034 —
2020 70.303 44.799 2.187 — 73.822 68.441 1
2019 67.935 34.977 1.691 — 35.333 33.642 1
2018 58.225 10.634 3.049 — 1.714 -1.335 1
2017 8.062 -12.169 12.177 — 208 -11.969 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
13,16% (2024: 13,17%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
7,6 (2024: 7,59)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
86,84% (2024: 86,83%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
35,08% (2024: -28,32%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
40,39% (2024: -32,62%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
30,22% (2024: -28,39%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TAVI GARAJ 2017 SRL

Reprezentantul firmei este: IORDACHE OCTAVIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025