Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IUPA FACTORY S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 21.10.2026 (ANAF)

IUPA FACTORY S.R.L. (CUI 37343296) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J32/461/2017 și are sediul în județul Sibiu. Activitatea principală: Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton (cod CAEN 1722). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.832 RON și un profit net de 375 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 27,3% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37343296
Nr. ORC
J32/461/2017
EUID
ROONRC.J32/461/2017
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Decebal 31, Mun. Sibiu Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
6.832 RON
2021▼ 27,3%
Rezultat net
375 RON
2021▼ 96,0%
Angajați
—
2021

Activitate

CAEN principal
1722 Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
Secțiunea C · Diviziunea 17 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2021 divergent
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

În bilanțul pe 2021, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (1722 — Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (18) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
  • 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
Diviziunea 10 · Industria alimentară (1)
  • 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
Diviziunea 17 · Fabricarea hârtiei și a produselor din hârtie (2)
  • 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
  • 1729 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2024. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 — 0 8.186 122 74.535 66.471 —
2023 — 0 8.186 122 74.535 66.471 —
2022 — 0 8.186 122 74.535 66.471 —
2021 6.832 375 8.172 122 74.535 66.485 —
2020 9.403 9.309 2.065 122 68.053 66.110 —
2019 72.201 10.588 1.971 122 58.650 56.801 2
2018 67.557 28.267 2.445 122 48.236 45.913 1
2017 60.409 17.446 2.763 122 20.287 17.646 2

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Grad de îndatorare
10,95% (2020: 3,03%)
Datorii / Total active (total active: 74.657 RON)
Solvabilitate generală
9,14 (2020: 33,01)
Total active / Datorii (total active: 74.657 RON)
Autonomie financiară
89,05% (2020: 96,97%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 74.657 RON)
Rentabilitate active (ROA)
0,5% (2020: 13,65%)
Profit net / Total active (total active: 74.657 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
0,56% (2020: 14,08%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
5,49% (2020: 99%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IUPA FACTORY S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BAHNEAN PAUL GHEORGHE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021