Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EXPLICAT STUDIO SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 04.11.2026 (ANAF)

EXPLICAT STUDIO SRL (CUI 37488300) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J40/6201/2017 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Activități ale agențiilor de publicitate (cod CAEN 7311). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 58.446 RON și un profit net de 32.472 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 29,9% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37488300
Nr. ORC
J40/6201/2017
EUID
ROONRC.J40/6201/2017
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Emil Gârleanu 11, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
58.446 RON
2024▼ 29,9%
Rezultat net
32.472 RON
2024▲ 20,3%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Secțiunea N · Diviziunea 73 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (14) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 8 diviziuni
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
Diviziunea 58 · Activități de editare (2)
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (3)
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5912 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (2)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (1)
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (1)
  • 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Surse: MFinanțe (2017–2018, 2020–2025) și ANAF (2019). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -5.391 42.355 — 367.110 324.755 —
2024 58.446 32.472 36.995 — 367.110 330.146 —
2023 83.318 26.993 32.601 — 328.666 296.367 —
2022 112.556 66.330 30.736 — 300.110 269.374 1
2021 102.033 58.636 35.860 — 238.588 203.044 1
2020 110.464 16.149 94.410 — 238.819 144.409 1
2019 169.739 56.878 108.374 0 236.634 128.260 1
2018 95.623 71.725 6.733 — 77.915 71.182 —
2017 852 -743 1.935 53 1.339 -543 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
10,08% (2023: 9,92%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
9,92 (2023: 10,08)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
89,93% (2023: 90,17%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
8,85% (2023: 8,21%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
9,84% (2023: 9,11%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
55,56% (2023: 32,4%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EXPLICAT STUDIO SRL

Reprezentantul firmei este: STOLERIU ANDREI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024