Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BRISAS HOTEL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

BRISAS HOTEL SRL (CUI 37497708) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J12/2162/2017 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Hoteluri și alte facilități de cazare similare (cod CAEN 5510). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 49.390 RON și un profit net de 43.288 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 73,9% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37497708
Nr. ORC
J12/2162/2017
EUID
ROONRC.J12/2162/2017
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Napoca 9, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
49.390 RON
2021▼ 73,9%
Rezultat net
43.288 RON
2021▼ 59,0%
Angajați
0
2021

Activitate

CAEN principal
5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Secțiunea I · Diviziunea 55 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2021
5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (15) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 2640 Fabricarea produselor electronice de larg consum
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
Diviziunea 26 · Fabricarea calculatoarelor și a produselor electronice și optice (1)
  • 2640 Fabricarea produselor electronice de larg consum
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (7)
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
  • 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2024. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 — 0 92.514 — — -92.514 —
2023 — 0 367.723 — 935.794 568.071 —
2022 — -652 367.723 — 935.794 568.071 —
2021 49.390 43.288 379.070 — 947.793 568.723 0
2020 189.500 105.566 29.535 — 561.455 342.420 —
2019 191.900 134.028 11.781 — 248.635 236.854 —
2018 210.801 102.626 6.024 — 108.850 102.826 —

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Mențiune istorică ONRC · Încheiată — faliment (nedatată) ANAF raportează firma ca activă — starea curentă ANAF prevalează.
Grad de îndatorare
40% (2020: 5,26%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,5 (2020: 19,01)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
60% (2020: 60,99%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
4,57% (2020: 18,8%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
7,61% (2020: 30,83%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
87,65% (2020: 55,71%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BRISAS HOTEL SRL

Reprezentantul firmei este: TRUE IPURL (lichidator judiciar provizoriu).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021