Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EVA COSMETICS-MAKEUP SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

EVA COSMETICS-MAKEUP SRL (CUI 37577637) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017001186088 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Activități de tratament și înfrumusețare (cod CAEN 9622). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 63.334 RON și o pierdere netă de 23.935 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 55,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37577637
Nr. ORC
J2017001186088
EUID
ROONRC.J2017001186088
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Zizinului 120, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
63.334 RON
2025▲ 55,9%
Rezultat net
-23.935 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
9622 Activități de tratament și înfrumusețare
Secțiunea T · Diviziunea 96 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (9622 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (10) · 7 diviziuni
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (1)
  • 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8532 Învățământ secundar, tehnic sau profesional
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (2)
  • 9319 Alte activități sportive n.c.a
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (3)
  • 9621 Activități de coafură și frizerie
  • 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur
  • 9699 Alte servicii personale n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare (CAEN Rev.2)
  • 9604 Activități de întreținere corporală (CAEN Rev.2)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Surse: MFinanțe (2017–2023, 2025) și ANAF (2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 63.334 -23.935 7.154 — 11.628 4.474 —
2024 40.621 -956 11.090 0 39.499 28.409 0
2023 46.388 19.541 7.053 1.664 45.625 40.236 —
2022 40.246 20.455 6.671 3.660 23.706 20.695 —
2021 37.076 20.057 1.643 5.656 20.609 24.622 —
2020 17.876 8.922 1.378 133 16.335 15.090 —
2019 23.235 8.450 880 133 6.916 6.169 —
2018 18.763 4.400 3.786 133 1.372 -2.281 —
2017 4.708 -6.881 10.151 133 3.337 -6.681 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
61,52% (2024: 28,08%)
Datorii / Total active (total active: 11.628 RON)
Solvabilitate generală
1,63 (2024: 3,56)
Total active / Datorii (total active: 11.628 RON)
Autonomie financiară
38,48% (2024: 71,92%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 11.628 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-205,84% (2024: -2,42%)
Profit net / Total active (total active: 11.628 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-534,98% (2024: -3,37%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-37,79% (2024: -2,35%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2024-2025

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EVA COSMETICS-MAKEUP SRL

Reprezentantul firmei este: ŞTEFĂNIŢĂ MARIA-MIRELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025