Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TANIS MTS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

TANIS MTS S.R.L. (CUI 37730365) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017003501126 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (cod CAEN 5520). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 39.265 RON și un profit net de 841 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 187,8% față de 2020.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37730365
Nr. ORC
J2017003501126
EUID
ROONRC.J2017003501126
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. 1 Decembrie 1918 126, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
39.265 RON
2021▲ 187,8%
Rezultat net
841 RON
2021
Angajați
—
2021

Activitate

CAEN principal
5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Secțiunea I · Diviziunea 55 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2021 divergent
4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

În bilanțul pe 2021, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (3) · 3 diviziuni
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -5 23.607 — 7.242 -16.365 —
2024 — -379 23.456 — 7.096 -16.360 —
2023 — -350 23.049 — 7.068 -15.981 —
2022 — -271 22.873 — 7.242 -15.631 —
2021 39.265 841 24.035 — 8.675 -15.360 —
2020 13.641 -5.060 67.175 — 50.974 -16.201 0
2019 296.698 2.563 82.692 — 71.551 -11.141 2
2018 291.980 -15.393 75.567 — 61.863 -13.704 1
2017 97.638 1.489 54.870 — 56.559 1.689 1

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Grad de îndatorare
277,06% (2020: 131,78%)
Datorii / Total active (total active: 8.675 RON)
Solvabilitate generală
0,36 (2020: 0,76)
Total active / Datorii (total active: 8.675 RON)
Autonomie financiară
-177,06% (2020: -31,78%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 8.675 RON)
Rentabilitate active (ROA)
9,69% (2020: -9,93%)
Profit net / Total active (total active: 8.675 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
2,14% (2020: -37,09%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TANIS MTS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MATEI SONIA TANIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021