Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

COMES VALVES S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

COMES VALVES S.R.L. (CUI 37732080) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017008882404 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (cod CAEN 4684). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 194.913 RON, o pierdere netă de 16.059 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 72,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
37732080
Nr. ORC
J2017008882404
EUID
ROONRC.J2017008882404
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Şos. Chitila 3, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
194.913 RON
2025▼ 72,2%
Rezultat net
-16.059 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (14) · 4 diviziuni
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (11)
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Surse: MFinanțe (2017–2019, 2021–2025) și ANAF (2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 194.913 -16.059 508.583 1.271 492.000 -15.312 1
2024 701.823 507 451.968 3.812 770.612 322.638 1
2023 406.650 -123.562 3.411 — 171.482 169.548 1
2022 — -3.567 1.953 — 295.161 293.208 1
2021 — -1.720 350 — 297.125 296.775 —
2020 4.451 -14.129 0 903 297.592 298.495 0
2019 14.614 -63.428 18.808 2.710 328.722 312.624 —
2018 245.228 118.842 17.090 — 393.142 376.052 —
2017 300.090 257.010 10.317 227 267.300 257.210 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
103,1% (2024: 58,36%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,97 (2024: 1,71)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-3,1% (2024: 41,66%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-3,26% (2024: 0,07%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: 0,16%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-8,24% (2024: 0,07%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre COMES VALVES S.R.L.

Reprezentantul firmei este: SCHONFELD FRED-MĂDĂLIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
02.10.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF
05.09.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice ANAF
29.07.2026 Inactivă fiscal Da Nu ANAF
29.07.2026 Data reactivării — 27.07.2026 ANAF
29.07.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 31.03.2026 Transfer (sosire) din 27.07.2026 ANAF
29.07.2026 Data stării juridice 31.03.2026 27.07.2026 ANAF