Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ROASIRAL CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

ROASIRAL CONSTRUCT SRL (CUI 37778940) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017003807125 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 113.620 RON, un profit net de 8.491 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 14,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37778940
Nr. ORC
J2017003807125
EUID
ROONRC.J2017003807125
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Donath 11, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
113.620 RON
2025▼ 14,8%
Rezultat net
8.491 RON
2025▲ 50,2%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (5) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
  • 3319 Repararea altor echipamente
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
  • 3319 Repararea altor echipamente
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 113.620 8.491 161.030 42.061 23.339 -95.630 1
2024 133.435 5.655 183.761 64.006 15.634 -104.121 1
2023 74.710 -40.481 190.660 79.231 1.653 -109.776 1
2022 124.847 5.172 84.746 11.397 4.054 -69.295 1
2021 90.651 -19.921 96.616 21.545 604 -74.467 1
2020 32.788 -42.886 87.137 31.693 898 -54.546 1
2019 75.526 -19.200 44.925 33.118 147 -11.660 1
2018 76.856 7.300 40.742 48.247 35 7.540 1
2017 25.230 6.783 924 — 7.907 6.983 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
246,22% (2024: 230,74%)
Datorii / Total active (total active: 65.400 RON)
Solvabilitate generală
0,41 (2024: 0,43)
Total active / Datorii (total active: 65.400 RON)
Autonomie financiară
-146,22% (2024: -130,74%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 65.400 RON)
Rentabilitate active (ROA)
12,98% (2024: 7,1%)
Profit net / Total active (total active: 65.400 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
7,47% (2024: 4,24%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ROASIRAL CONSTRUCT SRL

Reprezentanții firmei sunt: COZAR LARISA MARIA (administrator), COZAR FELICIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
12.08.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF