Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

LUMAR IT SOFT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

LUMAR IT SOFT S.R.L. (CUI 37848582) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J8/1778/2017 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) — cod CAEN 6201, nomenclatorul CAEN Rev.2. În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 28.400 RON și un profit net de 23.895 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 34,6% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37848582
Nr. ORC
J8/1778/2017
EUID
ROONRC.J8/1778/2017
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Argintului 3, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
28.400 RON
2024▼ 34,6% față de 2021
Rezultat net
23.895 RON
2024▼ 27,9% față de 2021
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Secțiunea J · Diviziunea 62 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2024
6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (7) · CAEN Rev.2 · 5 diviziuni
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -700 2.032 1.323 47.223 45.351 —
2024 28.400 23.895 6.693 2.646 52.585 46.052 —
2023 — -300 2.332 3.969 77.634 75.462 —
2022 — 0 2.032 5.292 77.634 75.762 —
2021 43.435 33.160 2.032 6.615 77.635 75.603 —
2020 44.376 42.203 2.397 7.937 44.840 42.443 —
2019 35.268 25.352 1.689 — 27.241 25.552 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2021)
Grad de îndatorare
12,12% (2021: 2,41%)
Datorii / Total active (total active: 55.231 RON)
Solvabilitate generală
8,25 (2021: 41,46)
Total active / Datorii (total active: 55.231 RON)
Autonomie financiară
83,38% (2021: 89,74%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 55.231 RON)
Rentabilitate active (ROA)
43,26% (2021: 39,36%)
Profit net / Total active (total active: 55.231 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
51,89% (2021: 43,86%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
84,14% (2021: 76,34%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre LUMAR IT SOFT S.R.L.

Reprezentantul firmei este: VOICAN MARIUS VASILE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024