Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IMA VISION S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 03.11.2026 (ANAF)

IMA VISION S.R.L. (CUI 37898831) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017004440129 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Activități de consultanță în afaceri și management (cod CAEN 7020). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 100.050 RON, un profit net de 11.279 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 121,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37898831
Nr. ORC
J2017004440129
EUID
ROONRC.J2017004440129
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Năsăud 22, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
100.050 RON
2025▲ 121,8%
Rezultat net
11.279 RON
2025▲ 89,0%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Secțiunea N · Diviziunea 70 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7020 Activități de consultanță în afaceri și management

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (5) · 3 diviziuni
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 7312 Servicii de reprezentare media
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (3)
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 100.050 11.279 1.956 9.104 9.294 18.884 1
2024 45.100 5.967 2.033 — 8.249 7.220 1
2023 600 509 173 — 1.426 1.253 —
2022 — -82 82 — 826 744 1
2021 2.680 -571 0 — 825 825 1
2020 841 823 30 — 1.426 1.396 —
2019 — 0 12 — 585 573 —
2018 — 0 12 — 585 573 —
2017 385 373 12 — 585 573 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
10,63% (2024: 24,65%)
Datorii / Total active (total active: 18.398 RON)
Solvabilitate generală
9,41 (2024: 4,06)
Total active / Datorii (total active: 18.398 RON)
Autonomie financiară
102,64% (2024: 87,53%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 18.398 RON)
Rentabilitate active (ROA)
61,31% (2024: 72,34%)
Profit net / Total active (total active: 18.398 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
59,73% (2024: 82,65%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
11,27% (2024: 13,23%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IMA VISION S.R.L.

Reprezentantul firmei este: IORDACHE ALEXANDRA-MARIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025