Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MACRO HORIZONS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 15.10.2026 (ANAF)

MACRO HORIZONS SRL (CUI 37959378) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J12/4902/2017 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) — cod CAEN 6201, nomenclatorul CAEN Rev.2. În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 14.544 RON și un profit net de 10.278 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 72,1% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37959378
Nr. ORC
J12/4902/2017
EUID
ROONRC.J12/4902/2017
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Padiş 9, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
14.544 RON
2019▼ 72,1%
Rezultat net
10.278 RON
2019▼ 78,0%
Angajați
—
2019

Activitate

CAEN principal
6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Secțiunea J · Diviziunea 62 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2019
6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (5) · CAEN Rev.2 · 3 diviziuni
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2024. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 — 0 2.240 — 51.600 49.360 —
2023 — -500 2.240 — 51.600 49.360 —
2022 — -2.575 2.740 — 52.600 49.860 —
2021 — -1.200 3.076 — 55.511 52.435 —
2020 — -3.600 3.096 — 56.731 53.635 —
2019 14.544 10.278 2.876 — 60.110 57.234 —
2018 52.186 46.756 3.094 — 50.050 46.956 0

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
4,78% (2018: 6,18%)
Datorii / Total active (total active: 60.110 RON)
Solvabilitate generală
20,9 (2018: 16,18)
Total active / Datorii (total active: 60.110 RON)
Autonomie financiară
95,22% (2018: 93,82%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 60.110 RON)
Rentabilitate active (ROA)
17,1% (2018: 93,42%)
Profit net / Total active (total active: 60.110 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
17,96% (2018: 99,57%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
70,67% (2018: 89,59%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MACRO HORIZONS SRL

Reprezentantul firmei este: ALEXANDRU ROMINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019