Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SORCEZ AUTO SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

SORCEZ AUTO SRL (CUI 37985350) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017012854408 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Activități specializate de curățenie (cod CAEN 8122). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.800 RON și un profit net de 4.019 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 31,0% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37985350
Nr. ORC
J2017012854408
EUID
ROONRC.J2017012854408
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Mărgeanului 48, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
5.800 RON
2024▼ 31,0%
Rezultat net
4.019 RON
2024▼ 40,5%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
8122 Activități specializate de curățenie
Secțiunea O · Diviziunea 81 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
8122 Activități specializate de curățenie

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (21) · 8 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (3)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
  • 1814 Legătorie și servicii conexe
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (8)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (3)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8123 Alte activități de curățenie
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 0 43 10.937 10.980 —
2024 5.800 4.019 747 43 11.683 10.979 —
2023 8.400 6.760 0 3.758 3.202 6.960 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
6,37% (2023: 0%)
Datorii / Total active (total active: 11.726 RON)
Solvabilitate generală
—
Total active / Datorii (total active: 11.726 RON)
Autonomie financiară
93,63% (2023: 100%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 11.726 RON)
Rentabilitate active (ROA)
34,27% (2023: 97,13%)
Profit net / Total active (total active: 11.726 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
36,61% (2023: 97,13%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
69,29% (2023: 80,48%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SORCEZ AUTO SRL

Reprezentantul firmei este: BRĂTESCU CONSTATIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024