Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MAXIM COVER S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

MAXIM COVER S.R.L. (CUI 38037570) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017013553405 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (cod CAEN 6622). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 102.736 RON, un profit net de 15.759 RON și un număr mediu de 1 salariat.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
38037570
Nr. ORC
J2017013553405
EUID
ROONRC.J2017013553405
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Mihail Sebastian 21, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
102.736 RON
2025
Rezultat net
15.759 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Secțiunea L · Diviziunea 66 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 102.736 15.759 165.076 — 133.168 -31.908 1
2024 — -5.376 171.345 85.021 38.657 -47.667 1
2023 9.874 -33.019 166.209 85.021 38.897 -42.291 1
2022 4.800 -9.472 151.272 85.021 56.979 -9.272 1
2021 — 0 85.061 85.021 240 200 —
2020 — 0 60.061 60.021 240 200 —
2019 — 0 60.061 60.021 240 200 —
2018 — 0 60.061 60.021 240 200 —
2017 — 0 60.061 60.021 240 200 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
123,96% (2024: 138,54%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,81 (2024: 0,72)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-23,96% (2024: -38,54%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
11,83% (2024: -4,35%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
15,34%
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MAXIM COVER S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BURDA FLORINEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025