H4L DEVELOPMENT S.A.
H4L DEVELOPMENT S.A. (CUI 38049222) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017013744407 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Activități ale holding-urilor (cod CAEN 6421). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 262.763 RON, o pierdere netă de 951.936 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 33,6% față de 2024.
Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.
- CUI
- 38049222
- Nr. ORC
- J2017013744407
- EUID
- ROONRC.J2017013744407
- Înmatriculată
- 9 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6421 — Activități ale holding-urilor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.
- 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
- 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
- 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
- 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
- 0710 Extracția minereurilor feroase
- 0729 Extracția altor minereuri metalifere neferoase
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 0891 Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale
- 0892 Extracția turbei
- 0893 Extracția sării
- 0899 Alte activități extractive n.c.a.
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6422 Activități ale canalelor de finanțare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7010 Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
Reprezentanți
- Administrator
- Reprezentant administrator persoana juridica
- Administrator
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 262.763 | -951.936 | 29.873.300 | 97.016.639 | 88.077.388 | 152.686.895 | 3 |
| 2024 | 395.500 | 190.619 | 8.356.805 | 123.145.462 | 41.405.150 | 153.638.831 | 3 |
| 2023 | 438.160 | -75.302.897 | 6.263.018 | 116.934.429 | 49.909.567 | 158.076.599 | 0 |
| 2022 | 456.519 | 94.622.024 | 4.207.571 | 302.490.779 | 35.556.427 | 233.379.496 | 1 |
| 2021 | 545.707 | 373.960 | 30.747.681 | 132.752.971 | 30.173.945 | 132.145.692 | 3 |
| 2020 | 341.962 | 247.788 | 25.005.594 | 121.727.989 | 35.052.352 | 131.771.732 | 3 |
| 2019 | 277.061 | 70.570.245 | 68.304 | 24.914 | 115.230.649 | 115.184.810 | 3 |
| 2018 | 150.000 | -315.881 | 641.290 | 22.820 | 1.245.964 | 625.565 | 3 |
| 2017 | — | -58.554 | 34.941 | 7.667 | 968.720 | 941.446 | 3 |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre H4L DEVELOPMENT S.A.
Reprezentanții firmei sunt: BG CONSULT INVEST SRL (administrator), BÎLTEANU GHEORGHE (reprezentant administrator persoana juridica), BOLDOR-FLITAN CORNELIU (administrator), BÎLTEANU IONUŢ-DRAGOŞ (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 14.09.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Transfer (sosire) din 01.07.2022 | Transfer (sosire) din 13.08.2026 | ANAF |
| 14.09.2026 | Data stării juridice | 01.07.2022 | 13.08.2026 | ANAF |