Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PANECOM SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

PANECOM SRL (CUI 381185) este înmatriculată din 1991 cu număr ORC J1991009019407 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (cod CAEN 6820). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 486.328 RON, un profit net de 182.938 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (+1,5%).

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
381185
Nr. ORC
J1991009019407
EUID
ROONRC.J1991009019407
Înmatriculată
35 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Şos. Berceni 183, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
486.328 RON
2025▲ 1,5%
Rezultat net
182.938 RON
2025▼ 4,8%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (21) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 1052 Fabricarea înghețatei
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Diviziunea 10 · Industria alimentară (4)
  • 1052 Fabricarea înghețatei
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
  • 1092 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
Diviziunea 11 · Fabricarea băuturilor (1)
  • 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (14)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 486.328 182.938 290.787 75.186 480.190 264.589 1
2024 478.915 192.238 122.211 107.188 589.578 574.555 1
2023 485.346 214.248 12.266 843 510.532 499.109 1
2022 423.505 218.458 166.918 4.333 457.521 294.936 1
2021 409.819 217.987 173.840 1.836 471.642 299.638 1
2020 304.436 120.240 21.108 1.836 387.688 368.416 1
2019 280.115 98.903 9.243 1.836 255.583 248.176 1
2018 255.570 48.052 5.387 1.836 175.363 171.812 1
2017 243.720 42.009 22.970 1.836 130.615 123.760 1
2016 242.428 54.778 8.897 23.341 106.508 136.529 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
52,36% (2024: 17,54%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,91 (2024: 5,7)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
47,64% (2024: 82,46%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
32,94% (2024: 27,59%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
69,14% (2024: 33,46%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
37,62% (2024: 40,14%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PANECOM SRL

Reprezentanții firmei sunt: CHICAN MARIA (administrator), CHICAN ION (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025