Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CREANGĂ CONSTRUCT MARKETING SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

CREANGĂ CONSTRUCT MARKETING SRL (CUI 38286881) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017003299131 și are sediul în județul Constanța. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2018, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.876 RON și un profit net de 2.979 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 37,7% față de 2017.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
38286881
Nr. ORC
J2017003299131
EUID
ROONRC.J2017003299131
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Eliberării 2, Mun. Constanţa Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2018).

Cifra de afaceri
4.876 RON
2018▼ 37,7%
Rezultat net
2.979 RON
2018▼ 57,5%
Angajați
—
2018

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2018 divergent
7120 Activități de testări și analize tehnice

În bilanțul pe 2018, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (23) · 6 diviziuni
  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
Diviziunea 01 · Agricultură, vânătoare și servicii anexe (7)
  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
  • 0146 Creșterea porcinelor
  • 0147 Creșterea păsărilor
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (10)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025, fără 2019, 2020, 2021, 2022 și 2023. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 12.646 — 22.838 10.192 —
2024 — 0 12.646 — 22.838 10.192 —
2018 4.876 2.979 146 — 10.338 10.192 —
2017 7.826 7.013 235 543 6.905 7.213 —

Indicatori financiari

bilanț 2018 (vs 2017)
Grad de îndatorare
1,41% (2017: 3,16%)
Datorii / Total active (total active: 10.338 RON)
Solvabilitate generală
—
Total active / Datorii (total active: 10.338 RON)
Autonomie financiară
98,59% (2017: 96,84%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 10.338 RON)
Rentabilitate active (ROA)
28,82% (2017: 94,16%)
Profit net / Total active (total active: 10.338 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
29,23% (2017: 97,23%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
61,1% (2017: 89,61%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2018). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CREANGĂ CONSTRUCT MARKETING SRL

Reprezentantul firmei este: CREANGĂ MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2018