Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GAMA INSTRUMENT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

GAMA INSTRUMENT SRL (CUI 38318401) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017017006402 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Activități de consultanță în afaceri și management (cod CAEN 7020). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 311.448 RON, un profit net de 193.609 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 51,6% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
38318401
Nr. ORC
J2017017006402
EUID
ROONRC.J2017017006402
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Limpejoarei 19, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
311.448 RON
2020▼ 51,6%
Rezultat net
193.609 RON
2020▼ 59,9%
Angajați
1
2020▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Secțiunea N · Diviziunea 70 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2020
7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (7020 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (12) · 6 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (4)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (3)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7740 Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor)
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -40.847 149.496 24.183 459 -122.220 —
2024 — -52.529 143.976 56.426 3.464 -81.373 —
2023 — -15.785 131.656 96.535 3.784 -28.844 —
2022 — -18.443 115.609 96.535 3.542 -13.059 —
2021 — -16.629 98.698 96.535 3.279 5.384 —
2020 311.448 193.609 81.739 96.535 195.810 214.613 1
2019 644.122 482.764 162.152 126.679 514.084 483.004 2
2018 505.707 419.003 9.039 2.388 425.894 419.243 2
2017 121.576 88.859 5.107 4.993 89.173 89.059 1

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
27,96% (2019: 25,31%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
3,58 (2019: 3,95)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
73,41% (2019: 75,38%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
66,23% (2019: 75,34%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
90,21% (2019: 99,95%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
62,16% (2019: 74,95%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GAMA INSTRUMENT SRL

Reprezentantul firmei este: MALANCA GABRIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020
Data Câmp Înainte După Sursă
30.10.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 06.10.2017 Transfer (sosire) din 01.10.2026 ANAF
30.10.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
30.10.2026 Data stării juridice 06.10.2017 01.10.2026 ANAF
30.10.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice ANAF