Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EXPRES TERMO FAST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

EXPRES TERMO FAST SRL (CUI 38380691) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017002537292 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Lucrări de tâmplărie și dulgherie (cod CAEN 4332). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 119.383 RON, un profit net de 6.036 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 12,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
38380691
Nr. ORC
J2017002537292
EUID
ROONRC.J2017002537292
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. TAZLAU 1, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
119.383 RON
2025▲ 12,6%
Rezultat net
6.036 RON
2025▼ 35,6%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4332 — Lucrări de tâmplărie și dulgherie). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Surse: MFinanțe (2017–2022, 2024) și ANAF (2023, 2025). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 119.383 6.036 9.428 2.550 61.865 33.487 1
2024 106.040 9.366 52.168 2.550 129.152 27.451 1
2023 175.017 1.742 12.393 2.550 95.813 19.827 2
2022 136.594 8.413 89.467 2.550 105.003 18.086 3
2021 78.930 -121.629 64.694 2.550 117.564 9.673 3
2020 107.723 -33.810 41.221 2.550 102.353 63.682 1
2019 147.063 22.120 4.823 — 124.434 119.611 1
2018 163.617 97.291 0 — — 0 —
2017 0 0 200 122 278 200 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
14,64% (2024: 39,61%)
Datorii / Total active (total active: 64.415 RON)
Solvabilitate generală
6,83 (2024: 2,52)
Total active / Datorii (total active: 64.415 RON)
Autonomie financiară
51,99% (2024: 20,84%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 64.415 RON)
Rentabilitate active (ROA)
9,37% (2024: 7,11%)
Profit net / Total active (total active: 64.415 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
18,02% (2024: 34,12%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
5,06% (2024: 8,83%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EXPRES TERMO FAST SRL

Reprezentantul firmei este: GROSU MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025