EDESSA BEAUTY SRL
EDESSA BEAUTY SRL (CUI 38396779) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017018010408 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Activități de coafură și frizerie (cod CAEN 9621). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 271.986 RON, o pierdere netă de 2.171 RON și un număr mediu de 4 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 8,9% față de 2024.
Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.
- CUI
- 38396779
- Nr. ORC
- J2017018010408
- EUID
- ROONRC.J2017018010408
- Înmatriculată
- 9 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (9621 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 5210 Depozitări
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare (CAEN Rev.2)
- 9604 Activități de întreținere corporală (CAEN Rev.2)
Reprezentanți
- Administrator
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 271.986 | -2.171 | 770.596 | — | 6.897 | -763.699 | 4 |
| 2024 | 298.665 | -33.905 | 803.187 | — | 41.659 | -761.528 | 4 |
| 2023 | 258.000 | -325.453 | 781.760 | 0 | 54.137 | -727.623 | 7 |
| 2022 | 154.891 | -186.646 | 512.445 | — | 110.275 | -402.170 | 6 |
| 2021 | 362.499 | -10.077 | 258.536 | 0 | 43.012 | -215.524 | 5 |
| 2020 | 297.646 | 1.777 | 326.020 | 2.369 | 118.204 | -205.447 | 3 |
| 2019 | 282.572 | -118.406 | 233.278 | 1.945 | 24.109 | -207.224 | 8 |
| 2018 | 284.922 | -66.774 | 148.490 | 5.674 | 53.998 | -88.818 | 5 |
| 2017 | 24.544 | -22.344 | 78.646 | 5.906 | 45.696 | -22.044 | 3 |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)- Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
- Pierderi consecutive 2024-2025
- Datorii peste total active
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre EDESSA BEAUTY SRL
Reprezentanții firmei sunt: SCĂRLĂTESCU GEORGETA ELENA (administrator), CERNICA LOREDANA-FLORENTINA (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 04.08.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Transfer (sosire) din 05.12.2023 | Transfer (sosire) din 26.05.2026 | ANAF |
| 04.08.2026 | Data stării juridice | 05.12.2023 | 26.05.2026 | ANAF |
| 04.08.2026 | Organ fiscal | Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice | ANAF |
| 04.08.2026 | Cod CAEN principal | 9602 | 9621 | ANAF |
| 04.08.2026 | Număr de înmatriculare | J40/18010/2017 | J2017018010408 | ANAF |