Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BAS PREMIUM INVEST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

BAS PREMIUM INVEST SRL (CUI 38400870) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2023024570403 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (cod CAEN 4712). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3,1 milioane RON, un profit net de 121.789 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 29,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
38400870
Nr. ORC
J2023024570403
EUID
ROONRC.J2023024570403
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Nicolae G. Caranfil 22A, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
3.087.212 RON
2025▲ 29,1%
Rezultat net
121.789 RON
2025▼ 57,0%
Angajați
3
2025▲ 200,0%

Activitate

CAEN principal
4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4712 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (21) · 5 diviziuni
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (8)
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 58 · Activități de editare (4)
  • 5811 Activități de editare a cărților
  • 5812 Activități de editare a ziarelor
  • 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 85 · Învățământ (2)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
  • 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (2)
  • 9621 Activități de coafură și frizerie
  • 9622 Activități de tratament și înfrumusețare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.2)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
  • 5210 Depozitări (CAEN Rev.2)
  • 5224 Manipulări (CAEN Rev.2)
  • 8292 Activități de ambalare (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 3.087.212 121.789 551.856 216.460 1.041.957 706.561 3
2024 2.391.434 283.307 766.933 284.432 1.067.273 584.772 1
2023 1.632.526 238.976 769.655 2.192 1.068.928 301.465 1
2022 1.091.498 60.195 509.283 4.519 567.253 62.489 1
2021 897.140 43.149 379.566 6.846 375.014 2.294 1
2020 829.250 75.926 372.797 9.173 322.769 -40.855 1
2019 196.582 -21.547 263.742 1.223 145.738 -116.781 1
2018 15.919 -93.183 206.466 36.901 74.331 -95.234 1
2017 — -2.251 21.350 1.223 18.076 -2.051 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
43,85% (2024: 56,74%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,28 (2024: 1,76)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
56,15% (2024: 43,26%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
9,68% (2024: 20,96%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
17,24% (2024: 48,45%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3,94% (2024: 11,85%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BAS PREMIUM INVEST SRL

Reprezentantul firmei este: PETRACHE SERGHEI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025