Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PHEONIX UNIONMG S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 06.10.2026 (ANAF)

PHEONIX UNIONMG S.R.L. (CUI 38411500) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017001798177 și are sediul în județul Galați. Activitatea principală: Activități de coafură și frizerie (cod CAEN 9621). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 113.201 RON, un profit net de 32.234 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 62,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
38411500
Nr. ORC
J2017001798177
EUID
ROONRC.J2017001798177
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Nicolae Deleanu 15, Mun. Galaţi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
113.201 RON
2025▼ 62,2%
Rezultat net
32.234 RON
2025▼ 17,4%
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
9621 Activități de coafură și frizerie
Secțiunea T · Diviziunea 96 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (9621 — Activități de coafură și frizerie). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (16) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Surse: MFinanțe (2017–2021, 2023–2025) și ANAF (2022). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 113.201 32.234 55.623 0 36.202 -19.421 1
2024 299.707 39.043 62.310 0 10.655 -51.655 2
2023 37.851 -44.310 96.765 0 6.067 -90.698 1
2022 66.085 -2.718 56.289 0 9.901 -46.388 1
2021 58.300 14.152 48.141 0 4.471 -43.670 1
2020 13.218 1.380 58.934 0 1.111 -57.823 0
2019 42.449 -16.920 59.757 — 554 -59.203 2
2018 28.806 -39.182 42.789 — 507 -42.282 2
2017 4.022 -3.300 6.480 112 3.268 -3.100 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
153,65% (2024: 584,8%)
Datorii / Total active (total active: 36.202 RON)
Solvabilitate generală
0,65 (2024: 0,17)
Total active / Datorii (total active: 36.202 RON)
Autonomie financiară
-53,65% (2024: -484,8%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 36.202 RON)
Rentabilitate active (ROA)
89,04% (2024: 366,43%)
Profit net / Total active (total active: 36.202 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
28,48% (2024: 13,03%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PHEONIX UNIONMG S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: VASILACHE GABRIEL (administrator), PERJĂ VASILICA-MIHAELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025