Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CRAINIC VEST CONSTRUCT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

CRAINIC VEST CONSTRUCT SRL (CUI 38423652) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J35/4233/2017 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (cod CAEN 4322). În 2018, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.335 RON și un profit net de 4.592 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 24,8% față de 2017.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
38423652
Nr. ORC
J35/4233/2017
EUID
ROONRC.J35/4233/2017
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Bîrsei 14, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2018).

Cifra de afaceri
7.335 RON
2018▼ 24,8%
Rezultat net
4.592 RON
2018▲ 3,4%
Angajați
—
2018

Activitate

CAEN principal
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2018
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (25) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 2.980 — 12.077 9.097 —
2024 — -41 2.980 — 12.077 9.097 —
2023 — -41 2.980 — 12.118 9.138 —
2022 — 0 2.980 — 12.159 9.179 —
2021 — 0 2.980 — 12.159 9.179 —
2020 — -53 2.981 — 12.159 9.178 —
2019 — -53 2.981 2.379 9.780 9.178 —
2018 7.335 4.592 3.380 3.086 9.525 9.231 —
2017 9.750 4.439 693 371 4.961 4.639 —

Indicatori financiari

bilanț 2018 (vs 2017)
Grad de îndatorare
26,8% (2017: 13%)
Datorii / Total active (total active: 12.611 RON)
Solvabilitate generală
3,73
Total active / Datorii (total active: 12.611 RON)
Autonomie financiară
73,2% (2017: 87%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 12.611 RON)
Rentabilitate active (ROA)
36,41% (2017: 83,25%)
Profit net / Total active (total active: 12.611 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
49,75% (2017: 95,69%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
62,6% (2017: 45,53%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2018). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CRAINIC VEST CONSTRUCT SRL

Reprezentantul firmei este: LAZĂR OVIDIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2018