Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PAMSFACTORY24 SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

PAMSFACTORY24 SRL (CUI 38446397) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017018599400 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (cod CAEN 4799, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.060 RON și un profit net de 369 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 73,3% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
38446397
Nr. ORC
J2017018599400
EUID
ROONRC.J2017018599400
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Barajul Dunării 4B, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
1.060 RON
2019▼ 73,3%
Rezultat net
369 RON
2019▼ 63,9%
Angajați
0
2019

Activitate

CAEN principal
4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2019 divergent
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

În bilanțul pe 2019, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4799 — Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (70) · CAEN Rev.2 · 20 diviziuni
  • 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
  • 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (5)
  • 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
  • 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
  • 1414 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (4)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (13)
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (3)
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (3)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (3)
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (4)
  • 5610 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7312 Servicii de reprezentare media
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (3)
  • 7410 Activități de design specializat
  • 7420 Activități fotografice
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (2)
  • 8110 Activități de servicii suport combinate
  • 8122 Activități specializate de curățenie
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (4)
  • 8211 Activități combinate de secretariat
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
  • 8292 Activități de ambalare
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (3)
  • 9313 Activități ale centrelor de fitness
  • 9319 Alte activități sportive
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (3)
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
  • 9604 Activități de întreținere corporală
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Surse: MFinanțe (2017–2018, 2020–2025) și ANAF (2019). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 5.590 — 6.634 1.044 —
2024 — 0 5.590 — 6.634 1.044 —
2023 — 0 5.590 — 6.634 1.044 —
2022 — 0 5.590 — 6.634 1.044 —
2021 — 0 5.590 — 6.634 1.044 —
2020 — 0 5.590 — 6.634 1.044 —
2019 1.060 369 5.590 0 6.634 1.044 0
2018 3.975 1.021 5.590 394 5.871 675 —
2017 — -546 4.000 — 3.654 -346 —

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
84,26% (2018: 89,23%)
Datorii / Total active (total active: 6.634 RON)
Solvabilitate generală
1,19 (2018: 1,12)
Total active / Datorii (total active: 6.634 RON)
Autonomie financiară
15,74% (2018: 10,77%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 6.634 RON)
Rentabilitate active (ROA)
5,56% (2018: 16,3%)
Profit net / Total active (total active: 6.634 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
35,34%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
34,81% (2018: 25,69%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PAMSFACTORY24 SRL

Reprezentantul firmei este: MAXIM ANA-MARIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019