Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DSC & R S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

DSC & R S.R.L. (CUI 38488511) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017003434222 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (cod CAEN 6220). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 21.812 RON și un profit net de 8.096 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 67,3% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
38488511
Nr. ORC
J2017003434222
EUID
ROONRC.J2017003434222
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Şos. Naţională 47, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
21.812 RON
2023▼ 67,3%
Rezultat net
8.096 RON
2023▼ 77,9%
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6220 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (10) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (2)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (1)
  • 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (3)
  • 8211 Activități combinate de secretariat
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
  • 8292 Activități de ambalare
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (1)
  • 9003 Activități de creație artistică

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -617 887 — 23.091 22.204 —
2024 — -400 136 — 22.957 22.821 —
2023 21.812 8.096 236 — 23.457 23.221 —
2022 66.673 36.610 22.970 — 59.820 36.850 —
2021 43.000 13.248 16.181 — 29.669 13.488 —
2020 36.000 14.890 150 — 15.280 15.130 —
2019 36.000 12.902 14.122 — 27.264 13.142 —
2018 32.000 13.852 387 — 14.479 14.092 —
2017 4.125 3.054 247 — 3.501 3.254 1

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
1,01% (2022: 38,4%)
Datorii / Total active (total active: 23.457 RON)
Solvabilitate generală
— (2022: 2,6)
Total active / Datorii (total active: 23.457 RON)
Autonomie financiară
98,99% (2022: 61,6%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 23.457 RON)
Rentabilitate active (ROA)
34,51% (2022: 61,2%)
Profit net / Total active (total active: 23.457 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
34,86% (2022: 99,35%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
37,12% (2022: 54,91%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DSC & R S.R.L.

Reprezentantul firmei este: IBĂNESCU CRISTINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023