Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

THE MACONDO PROJECT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

THE MACONDO PROJECT S.R.L. (CUI 38495411) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J29/2690/2017 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (cod CAEN 5911). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.409 RON și un profit net de 5.232 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 58,0% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
38495411
Nr. ORC
J29/2690/2017
EUID
ROONRC.J29/2690/2017
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Unghiului 50, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
6.409 RON
2023▼ 58,0%
Rezultat net
5.232 RON
2023▼ 61,2%
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Secțiunea J · Diviziunea 59 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (14) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (4)
  • 5912 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
  • 5914 Proiecția de filme cinematografice
  • 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7410 Activități de design specializat
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (2)
  • 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole)
  • 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025, fără 2018. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 3.697 — 3.901 204 —
2024 — 3 3.697 — 3.901 204 —
2023 6.409 5.232 15.185 — 21.986 6.801 —
2022 15.245 13.480 16.469 — 31.038 14.569 —
2021 57.376 54.832 3.441 — 57.909 54.468 —
2020 — 0 457 — 93 -364 —
2019 — 0 457 — 93 -364 —
2017 185 -564 457 — 93 -364 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
69,07% (2022: 53,06%)
Datorii / Total active (total active: 21.986 RON)
Solvabilitate generală
1,45 (2022: 1,88)
Total active / Datorii (total active: 21.986 RON)
Autonomie financiară
30,93% (2022: 46,94%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 21.986 RON)
Rentabilitate active (ROA)
23,8% (2022: 43,43%)
Profit net / Total active (total active: 21.986 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
76,93% (2022: 92,53%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
81,64% (2022: 88,42%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre THE MACONDO PROJECT S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: DOROBANȚU CATINCA (administrator), DOROBANȚU CRISTIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023