Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SOLVE APPAREL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

SOLVE APPAREL SRL (CUI 38500917) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017019307408 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Alte activități de design specializat (cod CAEN 7414). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 78.154 RON, un profit net de 13.259 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 2,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
38500917
Nr. ORC
J2017019307408
EUID
ROONRC.J2017019307408
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Valea lui Mihai 14, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
78.154 RON
2025▲ 2,7%
Rezultat net
13.259 RON
2025▼ 79,0%
Angajați
1
2025

Activitate

CAEN principal
7414 Alte activități de design specializat
Secțiunea N · Diviziunea 74 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7410 Activități de design specializat

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (7414 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (16) · 6 diviziuni
  • 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
  • 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (3)
  • 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
  • 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
  • 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (2)
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7111 Activități de arhitectură
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (4)
  • 7411 Activități de design industrial și vestimentar
  • 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
  • 7413 Activități de design de interior
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 78.154 13.259 20.453 6.856 90.230 76.633 1
2024 76.098 63.134 11.807 — 75.181 63.374 —
2023 74.217 62.431 26.151 — 74.285 48.134 —
2022 — -912 14.339 — 43 -14.296 —
2021 — -7.658 13.406 — 22 -13.384 —
2020 — 0 12.114 — 6.388 -5.726 —
2019 2.172 -568 12.114 — 6.388 -5.726 —
2018 1.197 -6.515 10.028 — 4.870 -5.158 —
2017 3.183 1.157 4.395 275 5.477 1.357 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
21,07% (2024: 15,7%)
Datorii / Total active (total active: 97.086 RON)
Solvabilitate generală
4,75 (2024: 6,37)
Total active / Datorii (total active: 97.086 RON)
Autonomie financiară
78,93% (2024: 84,3%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 97.086 RON)
Rentabilitate active (ROA)
13,66% (2024: 83,98%)
Profit net / Total active (total active: 97.086 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
17,3% (2024: 99,62%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
16,97% (2024: 82,96%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SOLVE APPAREL SRL

Reprezentanții firmei sunt: OSIAC VLAD-OCTAVIAN (administrator), DAN MARIA CRISTIANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025