Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VMC FUTURE BRANDS SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

VMC FUTURE BRANDS SRL (CUI 38510503) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017019410403 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (cod CAEN 4633). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 55.000 RON și un profit net de 28.920 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 50,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
38510503
Nr. ORC
J2017019410403
EUID
ROONRC.J2017019410403
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Sutaşului 21, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
55.000 RON
2025▼ 50,0%
Rezultat net
28.920 RON
2025▼ 67,0%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (24) · 13 diviziuni
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 1101 Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
Diviziunea 10 · Industria alimentară (1)
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
Diviziunea 11 · Fabricarea băuturilor (2)
  • 1101 Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
  • 1102 Fabricarea vinurilor din struguri
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (8)
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8292 Activități de ambalare
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 55.000 28.920 17.611 — 48.080 30.469 —
2024 110.000 87.566 60.804 — 62.353 1.549 —
2023 110.000 87.216 130.380 — 44.362 -86.018 —
2022 110.000 101.054 404.164 — 230.930 -173.234 —
2021 85.000 -265.774 424.289 — 150.001 -274.288 —
2020 — -2.400 8.720 — 206 -8.514 —
2019 — -2.410 6.320 — 206 -6.114 —
2018 — -3.904 3.920 10 206 -3.704 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
36,63% (2024: 97,52%)
Datorii / Total active (total active: 48.080 RON)
Solvabilitate generală
2,73 (2024: 1,03)
Total active / Datorii (total active: 48.080 RON)
Autonomie financiară
63,37% (2024: 2,48%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 48.080 RON)
Rentabilitate active (ROA)
60,15% (2024: 140,44%)
Profit net / Total active (total active: 48.080 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
94,92% (2024: 5.653,07%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
52,58% (2024: 79,61%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VMC FUTURE BRANDS SRL

Reprezentantul firmei este: LĂZĂRESCU ELISABETA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025