Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

OCTA INSTAL S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 09.10.2026 (ANAF)

OCTA INSTAL S.R.L. (CUI 38530470) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017019667407 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (cod CAEN 4683). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 146.452 RON și un profit net de 6.530 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 42,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
38530470
Nr. ORC
J2017019667407
EUID
ROONRC.J2017019667407
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Petru şi Pavel 36, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
146.452 RON
2025▲ 42,3%
Rezultat net
6.530 RON
2025▼ 2,2%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (23) · 4 diviziuni
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (6)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4335 Alte lucrări de finisare
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (13)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 146.452 6.530 240 4.126 12.681 16.567 —
2024 102.935 6.674 0 — 10.525 10.525 —
2023 19.748 1.977 311 — 4.162 3.851 —
2022 9.559 1.634 0 — 1.874 1.874 —
2021 7.256 1.009 257 — 3.221 2.964 —
2020 45.200 2.210 1.867 — 3.822 1.955 —
2019 12.000 -4.188 1.669 — 1.414 -255 —
2018 7.184 3.848 2.134 — 6.066 3.932 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
1,43% (2024: 0%)
Datorii / Total active (total active: 16.807 RON)
Solvabilitate generală
—
Total active / Datorii (total active: 16.807 RON)
Autonomie financiară
98,57% (2024: 100%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 16.807 RON)
Rentabilitate active (ROA)
38,85% (2024: 63,41%)
Profit net / Total active (total active: 16.807 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
39,42% (2024: 63,41%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,46% (2024: 6,48%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre OCTA INSTAL S.R.L.

Reprezentantul firmei este: IANCU ALINA ELMIRA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025