Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GLIAMA S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

GLIAMA S.R.L. (CUI 38710560) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2018000624401 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al produselor chimice (cod CAEN 4685). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.000 RON și o pierdere netă de 5.804 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 95,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
38710560
Nr. ORC
J2018000624401
EUID
ROONRC.J2018000624401
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Ion Conea 12-14, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
2.000 RON
2025▼ 95,4%
Rezultat net
-5.804 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (2) · 2 diviziuni
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN Rev.2)
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor (CAEN Rev.2)
  • 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile (CAEN Rev.2)
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente (CAEN Rev.2)
  • 0121 Cultivarea strugurilor (CAEN Rev.2)
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase (CAEN Rev.2)
  • 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi (CAEN Rev.2)
  • 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase (CAEN Rev.2)
  • 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor (CAEN Rev.2)
  • 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic (CAEN Rev.2)
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente (CAEN Rev.2)
  • 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire (CAEN Rev.2)
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN Rev.2)
  • 0164 Pregătirea semințelor (CAEN Rev.2)
  • 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor (CAEN Rev.2)
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume (CAEN Rev.2)
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor (CAEN Rev.2)
  • 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor (CAEN Rev.2)
  • 1061 Fabricarea produselor de morărit (CAEN Rev.2)
  • 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă (CAEN Rev.2)
  • 1092 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie (CAEN Rev.2)
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.2)
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor (CAEN Rev.2)
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN Rev.2)
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN Rev.2)
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște (CAEN Rev.2)
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice (CAEN Rev.2)
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN Rev.2)
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.2)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.2)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 2.000 -5.804 26.065 2.000 28.803 4.738 —
2024 43.071 -120.470 61.270 — 69.812 8.542 —
2023 151.627 1.099 25.925 26.352 126.430 129.011 —
2022 167.890 58.911 24.158 44.370 107.701 127.913 —
2021 164.576 9.440 16.783 8.889 76.896 69.002 —
2020 42.844 6.797 2.995 14.222 44.735 59.562 —
2019 5.113 1.292 2.042 — 3.574 1.532 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
84,62% (2024: 87,76%)
Datorii / Total active (total active: 30.803 RON)
Solvabilitate generală
1,18 (2024: 1,14)
Total active / Datorii (total active: 30.803 RON)
Autonomie financiară
15,38% (2024: 12,24%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 30.803 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-18,84% (2024: -172,56%)
Profit net / Total active (total active: 30.803 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-122,5% (2024: -1.410,33%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-290,2% (2024: -279,7%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2024-2025

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GLIAMA S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: NEACŞU IONUŢ-MARIUS (administrator), NEACŞU IONUŢ MARIUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
04.09.2026 Cod CAEN principal 7219 4685 ANAF
04.09.2026 Număr de înmatriculare J40/624/2018 J2018000624401 ANAF