Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EVERINA CONSTRUCT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 06.10.2026 (ANAF)

EVERINA CONSTRUCT S.R.L. (CUI 38762586) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2018001128401 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 952.506 RON, o pierdere netă de 186.226 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 58,4% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
38762586
Nr. ORC
J2018001128401
EUID
ROONRC.J2018001128401
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Vlad Judeţul 52-54, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
952.506 RON
2024▼ 58,4%
Rezultat net
-186.226 RON
2024
Angajați
1
2024▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (6) · 2 diviziuni
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (3)
  • 9013 Alte activități de creație artistică
  • 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
  • 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
  • 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.2)
  • 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.2)
  • 9003 Activități de creație artistică (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Surse: MFinanțe (2018–2019, 2022, 2024–2025) și ANAF (2020–2021, 2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -1.152.137 2.371.681 3.039 3.104.769 736.127 —
2024 952.506 -186.226 1.652.107 1.733.590 1.806.781 1.888.264 1
2023 2.290.282 19.427 1.690.704 1.858.145 1.997.496 2.164.937 2
2022 6.623.123 941.849 3.988.089 2.408.950 4.867.684 3.288.545 4
2021 4.600.377 1.442.600 5.094.812 5.716.384 1.749.014 2.370.586 2
2020 1.561.807 -1.702.739 3.857.842 3.838.845 946.983 927.986 2
2019 2.619.968 2.569.207 2.395.593 4.048.326 977.993 2.630.726 2
2018 227.457 61.319 3.445.520 2.892.156 614.883 61.519 1

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
46,66% (2023: 43,85%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,14 (2023: 2,28)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
53,34% (2023: 56,15%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-5,26% (2023: 0,5%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-9,86% (2023: 0,9%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-19,55% (2023: 0,85%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EVERINA CONSTRUCT S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: APOSTOLESCU COSTEL (administrator), ROMEGHEA GEORGIANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
02.08.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF
02.08.2026 Număr de înmatriculare J40/1128/2018 J2018001128401 ANAF