Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VERITASZERUMCONST SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

VERITASZERUMCONST SRL (CUI 39003959) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J8/557/2018 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Activități de consultanță pentru afaceri și management (cod CAEN 7022, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.800 RON și un profit net de 2.043 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 47,7% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
39003959
Nr. ORC
J8/557/2018
EUID
ROONRC.J8/557/2018
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Berzei 16, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
2.800 RON
2023▼ 47,7% față de 2021
Rezultat net
2.043 RON
2023▼ 60,7% față de 2021
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Secțiunea M · Diviziunea 70 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2023
7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (22) · CAEN Rev.2 · 9 diviziuni
  • 1101 Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
  • 1102 Fabricarea vinurilor din struguri
Diviziunea 11 · Fabricarea băuturilor (7)
  • 1101 Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
  • 1102 Fabricarea vinurilor din struguri
  • 1103 Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe
  • 1104 Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare
  • 1105 Fabricarea berii
  • 1106 Fabricarea malțului
  • 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (7)
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Diviziunea 79 · Activități ale agențiilor turistice și a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare și asistență turistică (2)
  • 7912 Activități ale tur-operatorilor
  • 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 2.318 — 7.245 4.927 —
2024 — -195 2.318 — 7.245 4.927 —
2023 2.800 2.043 2.318 — 7.440 5.122 —
2022 — 0 2.451 — 5.530 3.079 —
2021 5.350 5.192 2.451 — 5.530 3.079 —
2020 — 0 2.293 — 180 -2.113 —
2019 — -722 2.293 — 180 -2.113 —
2018 — -1.591 2.357 365 601 -1.391 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2021)
Grad de îndatorare
31,16% (2021: 44,32%)
Datorii / Total active (total active: 7.440 RON)
Solvabilitate generală
3,21 (2021: 2,26)
Total active / Datorii (total active: 7.440 RON)
Autonomie financiară
68,84% (2021: 55,68%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 7.440 RON)
Rentabilitate active (ROA)
27,46% (2021: 93,89%)
Profit net / Total active (total active: 7.440 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
39,89% (2021: 168,63%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
72,96% (2021: 97,05%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VERITASZERUMCONST SRL

Reprezentantul firmei este: SZITAS ATTILA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023