Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ZEN ART SERVICES S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

ZEN ART SERVICES S.R.L. (CUI 39022519) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2018001116239 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (cod CAEN 4771). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 708.576 RON, un profit net de 257.741 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 53,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
39022519
Nr. ORC
J2018001116239
EUID
ROONRC.J2018001116239
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Somesul Rece 1-9, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
708.576 RON
2025▼ 53,9%
Rezultat net
257.741 RON
2025
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (17) · 8 diviziuni
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
  • 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Diviziunea 13 · Fabricarea produselor textile (1)
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (3)
  • 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
  • 1424 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
  • 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Diviziunea 15 · Tăbăcirea și finisarea pieilor; fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie, harnașamentelor și încălțămintei; prepararea și vopsirea blănurilor (1)
  • 1520 Fabricarea încălțămintei
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (4)
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1310 Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile (CAEN Rev.2)
  • 1320 Producția de țesături (CAEN Rev.2)
  • 1330 Finisarea materialelor textile (CAEN Rev.2)
  • 1391 Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare (CAEN Rev.2)
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) (CAEN Rev.2)
  • 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele (CAEN Rev.2)
  • 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (CAEN Rev.2)
  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN Rev.2)
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 1420 Fabricarea articolelor din blană (CAEN Rev.2)
  • 1439 Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte (CAEN Rev.2)
  • 1511 Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor (CAEN Rev.2)
  • 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament (CAEN Rev.2)
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 7410 Activități de design specializat (CAEN Rev.2)
  • 9604 Activități de întreținere corporală (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Surse: MFinanțe (2018–2021, 2023, 2025) și ANAF (2022, 2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 708.576 257.741 786.509 86.443 774.663 74.597 1
2024 1.537.606 -287.845 1.005.889 86.458 736.287 -183.144 2
2023 878.796 111.615 384.377 3.100 485.978 104.701 1
2022 124.604 39.360 87.814 0 80.900 -6.914 2
2021 — 0 47.057 — 782 -46.275 —
2020 — -10.156 47.057 — 782 -46.275 1
2019 675 -8.724 41.906 — 5.787 -36.119 1
2018 6.879 -27.594 35.039 — 7.645 -27.394 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
91,34% (2024: 122,26%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,09 (2024: 0,82)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
8,66% (2024: -22,26%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
29,93% (2024: -34,99%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
345,51%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
36,37% (2024: -18,72%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ZEN ART SERVICES S.R.L.

Reprezentantul firmei este: GLESNEA RUXANDRA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.07.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 14.03.2018 Transfer (sosire) din 04.05.2026 ANAF
29.07.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
29.07.2026 Data stării juridice 14.03.2018 04.05.2026 ANAF
29.07.2026 Organ fiscal Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice ANAF
29.07.2026 Număr de înmatriculare J23/1116/2018 J2018001116239 ANAF