Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TOP FURAJE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 08.10.2026 (ANAF)

TOP FURAJE S.R.L. (CUI 39047351) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2018000886355 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă (cod CAEN 1091). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 300.376 RON, o pierdere netă de 209.129 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 150,9% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
39047351
Nr. ORC
J2018000886355
EUID
ROONRC.J2018000886355
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Augustin Coman 11, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
300.376 RON
2022▲ 150,9%
Rezultat net
-209.129 RON
2022
Angajați
1
2022– 0,0%

Activitate

CAEN principal
1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
Secțiunea C · Diviziunea 10 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022 divergent
4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

În bilanțul pe 2022, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (1091 — Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (8) · 5 diviziuni
  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 1092 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
Diviziunea 01 · Agricultură, vânătoare și servicii anexe (1)
  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Diviziunea 10 · Industria alimentară (1)
  • 1092 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (3)
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor (CAEN Rev.2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
  • 4942 Servicii de mutare (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -769 502.353 1.000 328.597 -172.756 —
2024 — -2.423 502.354 1.000 329.367 -171.987 —
2023 — 1.201 500.598 1.788 329.246 -169.564 —
2022 300.376 -209.129 507.571 5.554 331.251 -170.766 1
2021 119.725 573 175.651 6.325 207.690 38.364 1
2020 — -903 13.708 — 51.449 37.741 —
2019 20.558 14.580 13.708 54 52.098 38.444 —
2018 49.168 23.664 29.636 271 53.229 23.864 1

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
150,7% (2021: 82,07%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,66 (2021: 1,22)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-50,7% (2021: 17,93%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-62,09% (2021: 0,27%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2021: 1,49%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-69,62% (2021: 0,48%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TOP FURAJE S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: PETREA IOAN (administrator), NODIȘ IOAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022
Data Câmp Înainte După Sursă
08.10.2026 TVA la încasare Da Nu ANAF
10.09.2026 Plătitoare de TVA Da Nu ANAF