Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ELISSA WINES S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 24.10.2026 (ANAF)

ELISSA WINES S.R.L. (CUI 39200420) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J8/858/2018 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi (cod CAEN 8299). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 247.366 RON, un profit net de 160.975 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 84,1% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
39200420
Nr. ORC
J8/858/2018
EUID
ROONRC.J8/858/2018
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Vişinului 9, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
247.366 RON
2023▲ 84,1%
Rezultat net
160.975 RON
2023▲ 1.141,0%
Angajați
1
2023▼ 83,3%

Activitate

CAEN principal
8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Secțiunea O · Diviziunea 82 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (5) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5610 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2023. Surse: MFinanțe (2019, 2021–2023) și ANAF (2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2023 247.366 160.975 10.512 — 1.141 144.494 1
2022 134.397 12.971 37.486 — 20.514 -16.481 6
2021 123.435 8.061 39.224 — 9.305 -29.452 1
2020 4.360 -4.773 61.182 0 26.090 -35.092 1
2019 4.240 -53.793 61.376 — 31.057 -30.319 1

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
921,3% (2022: 182,73%)
Datorii / Total active (total active: 1.141 RON)
Solvabilitate generală
0,11 (2022: 0,55)
Total active / Datorii (total active: 1.141 RON)
Autonomie financiară
12.663,8% (2022: -80,34%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 1.141 RON)
Rentabilitate active (ROA)
14.108,24% (2022: 63,23%)
Profit net / Total active (total active: 1.141 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
111,41%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
65,08% (2022: 9,65%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ELISSA WINES S.R.L.

Reprezentantul firmei este: STOICA GEORGIANA-ANDREEA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023
Data Câmp Înainte După Sursă
24.10.2026 Inactivă fiscal Da Nu ANAF
24.10.2026 Data reactivării 05.11.2019 30.09.2026 ANAF
30.08.2026 Inactivă fiscal Nu Da ANAF
30.08.2026 Data inactivării fiscale 17.04.2019 14.08.2026 ANAF