Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ACE PAVAJE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

ACE PAVAJE S.R.L. (CUI 39400940) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2019004634126 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Lucrări de pregătire a terenului (cod CAEN 4312). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,1 milioane RON, un profit net de 236.455 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 12,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
39400940
Nr. ORC
J2019004634126
EUID
ROONRC.J2019004634126
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. GHEORGHE DIMA 1, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.123.546 RON
2025▲ 12,3%
Rezultat net
236.455 RON
2025▲ 32,9%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4312 Lucrări de pregătire a terenului
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4312 — Lucrări de pregătire a terenului). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (11) · 9 diviziuni
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 23 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice (1)
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.123.546 236.455 944.157 630.837 811.582 500.776 2
2024 1.000.065 177.914 586.474 244.197 606.762 264.485 2
2023 511.003 59.623 264.639 153.270 197.940 86.571 2
2022 613.243 15.936 271.509 163.701 134.756 26.948 1
2021 492.552 49.834 152.389 76.012 90.642 14.265 1
2020 210.547 -35.770 156.122 102.529 18.023 -35.570 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
65,46% (2024: 68,92%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,53 (2024: 1,45)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
34,72% (2024: 31,08%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
16,39% (2024: 20,91%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
47,22% (2024: 67,27%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
21,05% (2024: 17,79%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ACE PAVAJE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: POSTU ADRIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
14.08.2026 Cod CAEN principal 4673 4312 ANAF
14.08.2026 Număr de înmatriculare J12/4634/2019 J2019004634126 ANAF