Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ENDOGENESIS RESEARCH SOLUTIONS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

ENDOGENESIS RESEARCH SOLUTIONS S.R.L. (CUI 39413312) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2018000437391 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Activități de consultanță în afaceri și management (cod CAEN 7020). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 175.000 RON și un profit net de 78.679 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 114,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
39413312
Nr. ORC
J2018000437391
EUID
ROONRC.J2018000437391
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Int. Berceni 8, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
175.000 RON
2025▲ 114,2%
Rezultat net
78.679 RON
2025
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Secțiunea N · Diviziunea 70 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (7020 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (10) · 6 diviziuni
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (2)
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
  • 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (3)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
  • 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
  • 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 175.000 78.679 119.898 224.394 23.429 127.925 0
2024 81.700 -19.047 100.936 115.501 34.681 49.246 —
2023 117.000 26.598 201.742 164.895 105.140 68.293 —
2022 39.800 38.277 1.794 248 43.241 41.695 —
2021 0 -7.917 600 248 3.771 3.419 —
2020 112.217 74.926 2.460 248 133.548 131.336 —
2019 38.400 33.111 600 248 56.762 56.410 —
2018 24.000 23.099 1.080 248 24.131 23.299 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
48,38% (2024: 67,21%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,07 (2024: 1,49)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
51,62% (2024: 32,79%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
31,75% (2024: -12,68%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
61,5% (2024: -38,68%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
44,96% (2024: -23,31%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ENDOGENESIS RESEARCH SOLUTIONS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: IORDĂNESCU MARIUS-STELIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
08.08.2026 TVA la încasare Nu Da ANAF